Článok

Home Staging – predaj nehnuteľnosti za lepšiu cenu

Izba po Home stagingu - Miroslav Meňhart

Počuli ste už o Home Stagingu? Prišiel k nám zo zahraničia, a ak to funguje v desiatkach krajín sveta, bolo by naivné si myslieť, že práve na Slovensku to fungovať nebude. Home Staging funguje aj tu!

V čom spočíva Home Staging?

Jeho podstatou je urobiť predávaný tovar atraktívnejší, aby sa predal rýchlejšie a/alebo za lepšiu cenu. V tomto prípade váš byt, či dom. Z rovnakého dôvodu vám v supermarkete nasvietia ovocie, pretože potom sa lepšie predáva, v autobazáre vypulírují auto, pretože potom sa lepšie predáva, žena sa do spoločnosti namaľuje, pretože sa potom lepšie … je atraktívnejšia.

Je to trochu veda

Profesionálny Home Staging nie je len to, že upracete ako pred Vianocami. Je to aj presun nábytku, vymaľovanie nehnuteľnosti, odstránenie prebytočných a poškodených vecí, použitie dekorácií a mnoho ďalšieho. Ale nerobme z toho vedu a v prvom kroku si to trochu zjednodušme.

Home staging na Slovensku

Toto by mal vykonať spoločne majiteľ a maklér, aby sa nehnuteľnosť lepšie predávala. Samozrejme nielen pred prehliadkou, ale už pred samotným fotografovaním nehnuteľnosti odpracte všetko, čo je neusporiadané, zbytočné a vadilo by aj vám, keby ste prišli na obhliadku nejakej nehnuteľnosti.

Je to jednoduché – predstavte si, ako by každá miestnosť vyzerala v obchodnom dome IKEA, a tak aj priestor upravte:

  • predsieň – žiadne topánky, ani kabáty na vešiaku, …
  • kuchyňa – odstráňte voľne položené riady, utierky, z chladničky magnetky, kuchynskú linku a dres vyleštite, …
  • kúpeľňa – odstráňte šampóny, mydlá, kozmetiku, zubné kefky a pasty, uteráky, zavesené žinky, …
  • spálňa – usteľte, použite prehoz, dekoratívne vankúše, odstráňte z nočných stolíkov poháre, budíky, zuby, …
  • obývacia izba – naaranžujte vankúše, odložte noviny a časopisy, uložte knihy, schovajte všetky ovládače, …
  • detská izba – všetko urobte tak, ako to musia urobiť deti pri vianočnom upratovaní, aby dostali za odmenu darčeky – urovnajte veci na poličkách, usteľte, uložte alebo úplne schovajte hračky, …

Čo je cieľom Home Stagingu?

Cieľom Home Stagingu je, aby bol tovar atraktívny. Ako ovocie v supermarkete, auto v bazáre, či nehnuteľnosť na fotografiách a vo videu na internete. A samozrejme pri osobnej prehliadke. Pretože atraktívny tovar sa proste lepšie predáva. A profesionálny realitný maklér toto vie a pozná. Nechajte si od takéhoto realitného makléra poradiť.


Potrebujete Vašu nehnuteľnosť predať rýchlo a za čo najlepšiu cenu? Home Staging je úplne prvý krok k dosiahnutiu tohto cieľa. Zavolajte mi preto priamo na telefón 0905 472 808 alebo jednoducho vyplňte a odošlite Kontaktný formulár. Rád vám pomôžem.

Ak sa vám tento článok páčil, dajte mu “páči sa mi” alebo ho “zdieľajte” so svojimi priateľmi a známymi, aby pomohol im.

Zdieľajte článok:

Facebook
LinkedIn

Vyhľadávanie

Štítky

Najčítanejšie články

Blog

Ďalšie články

Fotenie nehnuteľností - kuchyňu nafotil Miroslav Meňhart

Ako na fotenie nehnuteľnosti na predaj?

Viete, čo je základom úspešného predaja vašej nehnuteľnosti? Kvalitná fotografia, ktorá vynikne nad ostatnými konkurenčnými fotografiami.
Taká, ktorá vyvolá u kupujúceho čo najlepší prvý dojem a následne záujem vašu nehnuteľnosť aj vidieť.
Chcete vedieť, ako si takéto fotografie môžete urobiť aj svojpomocne?

Prečítať článok »
Daň z nehnuteľnosti a tlačivá- Miroslav Meňhart

Daň z nehnuteľnosti

Predali, kúpili, zdedili alebo skolaudovali ste nehnuteľnosť v tomto roku?
Tak do 31. januára budúceho roka musíte podať PRIZNANIE K DANI Z NEHNUTEĽNOSTI. Ale môžete tak urobiť aj skôr, aby ste nezabudli. Pre istotu…
Všetky potrebné informácie a podklady nájdete v tomto článku.

Prečítať článok »