O mne

Som Miroslav

Volám sa Miroslav Meňhart a som profesionálny realitný maklér.od roku 2000 pomáham ľuďom úspešne predať alebo prenajať ich nehnuteľnosť rýchlo a za maximálnu cenu.
Dbám pri tom na to, aby ich nehnuteľnosť a peniaze boli vždy v bezpečí.

A rád v tomto pomôžem aj vám…

Môj príbeh

Začalo to nežnou revolúciou v roku 1989, po ktorej som stratil zamestnanie a súčasne aj bývanie. Už vtedy som si prvýkrát uvedomil, aké dôležité je mať svoj vlastný domov. A tiež aj to, ako ťažko sa dá bez príslušných znalostí a skúseností zabezpečiť bývanie v nových trhových podmienkach.

Nové zamestnanie som síce získal prostredníctvom úspešných konkurzov, ale vnútorne ma celkom neuspokojovalo. Začal som popri ňom nesmelo podnikať v oblastiach, ktoré spočiatku nevyžadovali veľa skúseností, znalosti a kapitálu – v zjednávaní reklám. Chodil som z jednej práce do druhej – cez deň do zamestnanie, podvečer za reklamami. Hľadal som sám seba…

Realitný maklér za stolom - Miroslav Meňhart
Realitný maklér s asistentkou - Miroslav Meňhart

Muži vraj nemajú intuíciu, ale tá moja mi našepkala, aby som si v roku 1993 zobral 3 týždne dovolenky a absolvoval môj prvý kurz realitného makléra v Prahe. Na Slovensku vtedy nič také neexistovalo. Zúrila tu 1. vlna kupónovej privatizácie, a keďže som nemal žiadne skúsenosti, ani vzory, tak som vtedy nenašiel ani odvahu podnikať v realitách.

Nasledujúcich 7 rokov som teda podnikal v rôznych oblastiach, ale stále niekde vo svojom vnútri som cítil, že to nie je to pravé, do čoho by som vložil 100 % svojej energie a nadšenia. Moje srdce ma, z nejakého mne neznámeho dôvodu, neustále ťahalo k realitám, a tak som ho v roku 2000 aj poslúchol.

Bolo to pekné obdobie riadkovej inzercie, obdobie bez mobilných telefónov a bez internetu, čo si dnes už ani nevieme predstaviť. Predávajúci i kupujúci boli v dosahu len klasickým telefónom, a to väčšinou len po práci. Takže som celé poobedia a večery telefonoval, a celé víkendy som trávil na obhliadkach. Od rána do večera.

A výsledok?

Zahryzol som sa do predaja nehnuteľností s takým nadšením, že už za prvé 3 mesiace sa mi podarilo urobiť niekoľko na seba nadväzujúcich obchodov, ktorým sa podľa známeho filmu hovorí – Guľový blesk. Predával som súčasne 4 byty a domy tak, že ich majitelia sa v jeden deň medzi sebou vzájomne vymenili a každý z nich získal svoj nový domov. Bola to síce poriadna makačka, ale všetky obchody sme uzatvorili v priebehu jedného jediného dopoludnia.

Waw… Samotní klienti neverili, že sa takýto zložitý obchod podarí dotiahnuť do úspešného konca. A keď som videl ich radosť a spokojnosť, vtedy som si uvedomil, že už nechcem robiť nič iné…

Ako pracujem dnes?

Práca realitného makléra ma neskutočne baví a snažím sa ju robiť na špičkovej úrovni. Neustále sa vzdelávam v moderných technikách predaja, aby som vám poskytoval len tie najlepšie služby.

Na efektívnu prácu využívam svoje:

1) dlhoročné skúsenosti: viac ako 370 zrealizovaných obchodov ma naučilo, ako vás bezpečne previesť cez úskalia realitného obchodu bez zbytočných starostí, stresov a vrások na čele.

2) znalosti z každej oblasti realitného obchodu: tie vám zabezpečia, že celý obchod prebehne hladko a budete mať kompletný prehľad o priebehu predaja vašej nehnuteľnosti v každom okamžiku.

Realitný maklér s fotoaparátom - Miroslav Meňhart

3) moderné marketingové nástroje:

  • vytváram HOME STAGING – pripravujem nehnuteľnosť na predaj tak, aby upútala záujemcov nielen pri prezentácii na internete, ako aj na jej reálnej obhliadke,
  • profesionálne NAFOTÍM ZRKADLOVKOU nehnuteľnosť, aby vynikli jej všetky pekné detaily a zaujali,
  • natáčam VIDEO OBHLIADKY nehnuteľností, čím podávam záujemcom taký pozitívny príbeh o vašej nehnuteľnosti, aký sa iným spôsobom nedá,
  • používam 3D SCAN nehnuteľnosti, v ktorej sa záujemca pohybuje cez internet tak, akoby sa v nej aj reálne nachádzal, a tak na obhliadku prídu len skutoční záujemcovia,
  • vytváram WEB len samotnej nehnuteľnosti, čím sa nehnuteľnosť stane v ponuke jedinečná a neprehliadnuteľná,
  • prezentujem vašu nehnuteľnosť aj na SOCIÁLNYCH SIEŤACH ako sú Facebook a You Tube formou platenej reklamy, čím získam viac záujemcov z celého internetu.

A to všetko s jasným cieľom – predať alebo prenajať vašu nehnuteľnosť čo najrýchlejšie a za čo najvyššiu cenu.

Čo hovoria moji spokojní klienti?

Záleží mi na odvedení špičkovej práce a na spokojnosti mojich klientov. A dbám pritom na svoje dobré meno a povesť. Za celé obdobie mojej realitnej činnosti som pomohol svojim klientom úspešne predať alebo prenajať viac ako 370 nehnuteľností v Bratislave a jej okolí.

Nechám miesto seba hovoriť mojich klientov, ako boli spokojní s mojimi službami. 

Nechám miesto seba hovoriť aj čísla, ako rýchlo a efektívne sa mi darí predávať nehnuteľnosti.

Špecializované školenia sú nevyhnutné

Neustále sa vzdelávam vo všetkých oblastiach realitného obchodovania u najlepších odborníkov v Čechách a na Slovensku, a to od odborných znalostí a zručností, cez realitný marketing, až po realitné právo a ochranu pred realitnými podvodmi. Tak chránim vaše záujmy v realitnom obchode na čo
najvyššej úrovni.

Pozrite si len zlomok z mojich profesionálnych certifikátov z rôznych oblastí:

Dôveryhodnosť a záruka korektnosti

Od roku 2014 sme ako realitná kancelária Mr. Real, s.r.o., ktorej som konateľom, aj členmi najväčšej organizácie realitných kancelárií na Slovensku – Realitnej Únii Slovenskej Republiky, ktorá dozerá na etiku a korektnosť obchodovania s nehnuteľnosťami na našom trhu.

Dáva vám záruku toho, že konanie každého jej člena je preverované, musí byť kvalifikované, korektné, čestné, v súlade s dobrými mravmi a zákonmi Slovenskej republiky.

Osobný realitný maklér v červenom - Miroslav Meňhart
Na paddleboarde - Miroslav Meňhart

A čo robím, keď nerobím?

Práca a vzdelávanie sú mojím koníčkom, ale život vraj nie je len o tom. Ak si dobíjam batérie, nedokážem len tak sedieť na jednom mieste. Snažím sa aktívne pracovať na svojom zdraví, takže oddychujem najmä športom, ako je posilňovanie, Pilates, Nordic walking, paddleboard, kolieskové korčule, bicykel a v zime lyžovanie. A to mi dodáva potrebnú kondíciu a energiu.

Už viac ako 40 rokov fotografujem, mám slušnú fotografickú výbavu, skúsenosti a znalosti, a preto si svoje nehnuteľnosti fotím sám. Môžete ma tiež niekedy stretnúť s fotoaparátom v prírode, kde sa snažím zachytiť jej krásu v detailoch. A fotoaparát mi robí spoločníka aj pri potápaní pod vodnou hladinou, alebo aj tam je očarujúca krása podmorského sveta

E-book o chybách pri predaji nehnuteľností - Miroslav Meňhart

E-book zadarmo

8 najväčších chýb pri predaji nehnuteľností

a ako sa im vyhnúť

Chystáte sa predávať svoju nehnuteľnosť, ktorá má hodnotu niekoľko desiatok tisíc až stoviek tisíc EUR?
Veľa ľudí sa už pri tom popálilo a urobilo veľa chýb. Vy ich urobiť nemusíte…

Skôr ako sa pustíte do predaja svojej nehnuteľnosti, stiahnite si tento e-book ZADARMO:

Uvažujete o predaji tej svojej nehnuteľnosti?

Chcete predať alebo prenajať svoju nehnuteľnosť rýchlo a čo najvýhodnejšie?

Tak mi zavolajte priamo na telefón 0905 472 808 alebo len jednoducho
vyplňte a odošlite Kontaktný formulár
a dohodnite si nezáväzné stretnutie ešte dnes.

A do 24 hodím som u vás.

Na stretnutí vám v priebehu 30 minút pomôžem BEZPLATNE navrhnúť najvýhodnejšiu stratégiu pri predaji práve tej vašej nehnuteľnosti…

Miroslav Meňhart - profesionálny realitný maklér

Kontakt

Napíšte mi

0905 472 808

reality@miroslavmenhart.sk

Maklér pre

Bratislavu a okolie