Služba

Ako bezpečne predať nehnuteľnosť?

Ako neprísť o nehnuteľnosť a o peniaze?

Ako bezpečne získať kúpnu cenu?

Kedy previesť vlastnícke právo na kupujúceho?

Súčasťou mojich služieb pri predaji nehnuteľnosti je aj kompletný právny servis, ktorý začína v momente vážneho záujmu potencionálneho záujemcu kúpiť vašu nehnuteľnosť a končí pripísaním kúpnej ceny na váš účet.

Cieľom právneho servisu je previesť nehnuteľnosť na nového majiteľa hladko a z právneho hľadiska správne. A na vás kúpnu cenu bezpečne a rýchlo.

Celý predaj nehnuteľnosti končí však až jej odovzdaním a prehlásením energií… 

Profesionálny realitný maklér - Miroslav Meňhart s palcom hore

Ako predaj nehnuteľnosti obyčajne prebieha?

Keď záujemca prejaví vážny záujem o kúpu vašej nehnuteľnosti, tak ako prejav vážneho záujmu s ním podpíšeme rezervačnú zmluvu. V nej sa zaviaže, že do určitého času s vami uzatvorí kúpnu zmluvu. Do kúpnej zmluvy sa prenesú predom dohodnuté podmienky z rezervačnej zmluvy – kúpna cena, termín a spôsob jej zaplatenia, termín odovzdania nehnuteľnosti a podobne.

V nasledujúcom období zabezpečím prípravu kúpnej zmluvy a zapracovanie do nej vaše pripomienky a pripomienky kupujúceho. Ak kupujúci potrebuje doriešiť spôsob financovania, spolupracujem so skúseným finančným poradcom, ktorého mu viem odporučiť. Všetky náležitosti vieme doriešiť do jedného mesiaca.

Kúpna zmluva hovorí o priebehu celého obchodu, teda o všetkých krokoch, ktoré je treba urobiť. Kľúčové pre vás i pre kupujúceho budú momenty, kedy dôjde ku zaplateniu kúpnej ceny a kedy bude podaný návrh na vklad vlastníckeho práva kupujúceho do Katastra nehnuteľností. Ten podávam ja až vtedy, keď budete mať kúpnu cenu v bezpečí.

Aký je posledný krok?

Potom už nič nebráni odovzdaniu nehnuteľnosti kupujúcemu na základe odovzdávacieho protokolu, ktorý pripravím. Opíšeme čísla a stavy meradiel elektriny, vody a plynu, prehlásime ich na nového majiteľa a reálne mu odovzdáme kľúče a nehnuteľnosť.

Tento popis predaja nehnuteľnosti síce vyzerá na prvý pohľad stručný, ale obsahuje množstvo krokov, ktoré som už niekoľko-sto-krát realizoval. Mám ho plne pod svojou kontrolou tak, aby majiteľ bezpečne predal nehnuteľnosť a vždy dostal dohodnutú kúpnu cenu. Ak by sa aj niečo nepredvídané udialo, vieme z obchodu bezpečne vycúvať…

O každom kroku budem vás aj kupujúceho dopredu informovať telefonicky, e-mailom alebo osobne. Tak budete vždy vedieť, v ktorej časti obchodu sa nachádzame a aký je ďalší krok.

Som tu pre vás

Ak hľadáte partnera na predaj svojej nehnuteľnosti, tak mi zavolajte priamo na telefón 0905 472 808 alebo len jednoducho vyplňte a odošlite Kontaktný formulár a dohodnite si nezáväzné stretnutie ešte dnes.
A do 24 hodín som u vás.

Na stretnutí vám v priebehu 30 minút pomôžem BEZPLATNE navrhnút 
najvýhodnejšiu stratégie pri predaji práve tej vašej nehnuteľnosti.

Meno:

Miroslav Meňhart

Telefón:

Miroslav Meňhart - profesionálny realitný maklér

Kontakt

Napíšte mi

0905 472 808

reality@miroslavmenhart.sk

Maklér pre

Bratislavu a okolie