Článok

4 kroky, ako spoznať dobrého realitného makléra

Ako spoznať dobrého realitného makléra - Miroslav Meňhart

Možno si práve teraz kladiete túto otázku, keď ste sa rozhodli predávať svoju nehnuteľnosť pomocou realitného makléra. Nech si nakoniec vyberiete mňa alebo niektorého z mojich kolegov, vyberajte si dobre.

A podľa čoho si vyberiete dobrého realitného makléra? Možno vám napovie pár nasledovných chytrých rád, ku ktorým môžete pridať jednoduchý sedliacky rozum a prípadne aj dobrý pocit alebo intuíciu po vašom prvom stretnutí.

1. krok: svoju profesiu aktívne vykonáva

Vyberajte realitného makléra, ktorý svoju profesiu aj reálne vykonáva. Možno to znie zvláštne, ale nie je to vždy tak. Mnoho realitných maklérov robí túto profesiu popri svojej práci alebo skôr po práci, keď im na to zostane dostatok času. Na internete nájdete sotva ich telefón a e-mail, o fotografii a sídle realitnej kancelárie ani nehovoriac. Potenciálny klienti na kúpu vašej nehnuteľnosti sa im ťažko dovolajú, takže si radšej nájdu inú nehnuteľnosť.

Hľadajte realitného makléra, ktorý preukázateľne svoju prácu robí a venuje sa len jej. Tak budete mať istotu, že sa bude v plnom rozsahu venovať predaju vašej nehnuteľnosti. A verte, že pri rôznorodosti realitných činností nebude mať čas na iný druh práce.

Hľadajte realitného makléra, ktorý má na internete ponuku nehnuteľností, vlastné internetové stránky a ponúka vám o sebe a svojej práci dostatok informácií.

2. krok: má dostatok pozitívnych referencií

Iste chcete realitného makléra, ktorý svoju profesiu nielen ovláda, ale má za sebou aj dostatočné množstvo predaných nehnuteľností. Predaj každej nehnuteľnosti je vždy iný a prináša maklérovi rôzne skúsenosti. Zvyšujú jeho istotu pri riešení predaja vašej nehnuteľnosti, a tým aj vašej.

Rovnakú požiadavku budete mať na svojho lekára pred operáciou. Nebude Vám jedno, či má za sebou len pár alebo niekoľko stovák operácií, a či je skutočný profesionál. To isté platí v realitách.

Vyberte si preto profesionálneho realitného makléra, ktorý vám predstaví všetky svoje referencie, teda zoznam svojich predaných nehnuteľností a referencie spokojných klientov.

3. krok: neustále sa vzdeláva

Každý profesionálny realitný maklér sa vo svojom odbore musí vzdelávať, a ak nechce zaostať za trhom s nehnuteľnosťami, aj sa vzdeláva. Neustále sa menia zákony, prichádzajú nové, modernejšie spôsoby prezentácie nehnuteľností a efektívnejšie metódy predaja.

Hľadajte realitného makléra, ktorý na sebe pracuje, neustále sa zlepšuje, navštevuje kurzy a získava prax. Makléra, ktorý jednoducho vie predávať alebo prenajímať nehnuteľnosti. Pretože aj v našom odbore platí, že vývoj ide neustále dopredu a dopredu musia ísť aj realitní makléri. A pamätajte – keď dvaja robia to isté, nikdy to nie je to isté.

4. krok: nezáväzne vám poradí

A v neposlednom rade hľadajte realitného makléra, ktorý vám rád a nezištne poradí. Chcete poznať trhovú cenu svojej nehnuteľnosti? Potrebujete len s niečím poradiť? Dobrého realitného makléra poznáte aj podľa toho, že vám rád a bezplatne poradí. Či sa potom rozhodnete zveriť mu svoju nehnuteľnosť do predaja alebo prenájmu, to je len na vašom uvážení.


Potrebujete poradiť alebo pomôcť pri predaji vašej nehnuteľnosti? Zavolajte mi priamo na telefón 0905 472 808 alebo len jednoducho vyplňte a odošlite Kontaktný formulár. Rád vám pomôžem.

Ak sa vám tento článok páčil, dajte mu “páči sa mi” alebo ho “zdieľajte” so svojimi priateľmi a známymi, aby pomohol im.

Zdieľajte článok:

Facebook
LinkedIn

Vyhľadávanie

Štítky

Najčítanejšie články

Blog

Ďalšie články

Daň z nehnuteľnosti a tlačivá- Miroslav Meňhart

Daň z nehnuteľnosti

Predali, kúpili, zdedili alebo skolaudovali ste nehnuteľnosť v tomto roku?
Tak do 31. januára budúceho roka musíte podať PRIZNANIE K DANI Z NEHNUTEĽNOSTI. Ale môžete tak urobiť aj skôr, aby ste nezabudli. Pre istotu…
Všetky potrebné informácie a podklady nájdete v tomto článku.

Prečítať článok »
Platba kúpnej ceny v hotovosti - Miroslav Meňhart

Pozor na platbu kúpnej ceny v hotovosti

Ak to len trochu pôjde, vyhnite sa pri predaji či kúpe nehnuteľnosti akejkoľvek platbe v hotovosti.
Prečo?
Veľmi tým riskujete. Je to jeden z najnebezpečnejších spôsobov vyplatenia kúpnej ceny. Jedna strana vždy riskuje, že už nedostane nehnuteľnosť alebo peniaze.

Prečítať článok »